Chci se stát trenérem kondičního běhu Českého atletického svazu

Základní informace

Oficiální trenérské školení Českého atletického svazu „Trenér kondičního běhu“ je správnou volbou nejen pro ty z vás, kteří si život bez běhání už neumí představit a chtěli by svůj běžecký um a kondici rozvíjet, ale také pro ty, kteří chtějí umění běhání a jeho hodnoty předávat dál. Své si v něm však najdou i začínající běžci a běžkyně, kteří chtějí běhat nejen rychle, ale hlavně zdravě a dlouhodobě. Absolvent/ka každého školení i pracovních seminářů, vedených zkušenými profesionálními lektory s odpovídajícím vzděláním a reprezentačními zkušenostmi,  získá množství zasvěcených informací a běžeckých zážitků a po úspěšném absolvování, resp. složení zkoušek mu/jí bude udělen oficiální certifikát Českého atletického svazu jako doklad o získané kvalifikaci.

Kromě úvodního víkendového školení pro vás ČAS připravil další dvě navazující školení. Zatímco cílem úvodního školení je základní orientace v problematice kondičního běhu, další dvě pětidenní a sedmidenní školení se mnohem podrobněji zabývají anatomií, fyziologií, biomechanikou, psychologií, řízením tréninku, výživou a především aplikací těchto oborů do praxe kondičního běhu. Navazující školení Trenér kondičního běhu 2. třídy je určeno pro absolventy úvodního školení Trenér kondičního běhu 3. třídy, kteří si chtějí prohloubit získané poznatky a rozšířit praktické dovednosti. Školení je opět vhodné jak pro běžce s trenérskými ambicemi ale i pro ty, kdo se chtějí dál v oboru vzdělávat sami, aniž by někoho trénovali. Školení Trenér kondičního běhu 1. třídy je určeno především budoucím trenérům a je zakončeno závěrečnou teoretickou i praktickou zkouškou. Jeho úspěšní absolventi jsou již schopni zcela samostatně pracovat se svěřencem/klientem.

Uvedená tři školení Trenér kondičního běhu 1.- 3. třídy jsou rozšířena o nabídku jednodenních seminářů (workshopů), které jsou zaměřeny především prakticky. Jejich obsahem jsou základní součásti běžeckého tréninku jako např. řízení a metodika běžeckého tréninku, práce se sporttesterem, s videozáznamem, analýza techniky běhu a výběr běžecké obuvi, běžecká výživa, běžecký kineziotaping, Blackroll a Flowin v běžeckém tréninku a další. Na praktické „open“ semináře se může přihlásit kdokoliv, aniž by musel dříve absolvovat jiné školení nebo mít určitou kvalifikaci. Pro dosažení kompletního vzdělání Trenér kondičního běhu v rozsahu 150 hodin je nutné absolvovat tři základní školení a jeden z nabízených seminářů dle vlastního výběru. Na základě takto dosažené oficiální kvalifikace ČAS je možné zažádat o živnostenský list.

Udělením certifikátu se absolvent/kajednotlivých školení stává členem oficiální databáze trenérů Českého atletického svazu a může čerpat všech výhod s tím spojených.

Materiály ke stažení

Máte dotaz, potřebujete poradit?

Napište nám na: cbk@ceskybeh.cz

  

Aktuality

 • 31.5.2018

  Letní hit ZÁVODNÍ TÍLKO

  ,,Tričko je na závody super, ale je horko....co takhle ještě tílko.." povzdechl si Richard, běžec ČBK. A co my na to? Posuďte, jak se nám povedly, objednávat můžete v e-shopu již nyní:

  https://www.eleven-sportswear.cz/174-bezecka-trika-dresy

  I díky Vám jdeme správnou cestou...

   

 • 20.4.2018

  Funkční trička pro trenéry a trenérky kondičního běhu

  Funkční trička pro členy ČBK s českou či mezinárodní verzí a  funkční trička pro trenéry a trenérky kondičního běhu.

  Funkční trička pro členy ČBK s českou či mezinárodní verzí
  cena trička 450,-Kč při osobním odběru na ČAS, v případě dobírky, připočtena cena dobírky.
  Platbu je možné zasílat na účet ČBK - č.ú: 283578979/0300- trika máme k dispozici na skladě.

  Funkční  trička pro trenéry a trenérky kondičního běhu:
  pouze pro absolventy kurzu TKB, logo trenéra, cena trička 350,-Kč při osobním odběru na ČAS, v případě dobírky, připočtena cena dobírky.
  Platbu je možné zasílat na účet ČBK - č.ú: 283578979/0300- trika jsou na objednávku.
  Objednávky: cbk@ceskybeh.cz

     

 • 18.4.2018

  Jednodenní semináře a pracovní workshopy

  Jednodenní semináře a pracovní workshopy jsou vhodné pro kondiční běžce, kteří si chtějí rozšířit své tréninkové poznatky, zlepšit svůj trénink a kondici, instruktorům fitness, učitelům tělesné výchovy, sportovním fyzioterapeutům. Zároveň slouží jako doškolovací semináře pro absolventy kurzů trenéra kondičního běhu.

  Na semináři Vás čeká mnoho příkladů z praxe, aktuálních novinek, cvičení a zkušeností, které si sami vyzkoušíte v praxi. Těšíme se Vaše dotazy a vše, co vás o této problematice zajímá.

   

  Řízení a metodika běžeckého tréninku

  Analýza techniky běhu

  Pohybový aparát běžce

 • 26.3.2018

  Vypsány nové kurzy Trenér kondičního běhu a navazující kurzy Trenéra kondičního běhu

  Trenér kondičního běhu 3.třídy.

  Kurz je víkendový v Jizerských horách (www.penzion-vital.cz) a nabízí základní orientaci v problematice kondičního běhu. Cena je 4.900,-Kč a obsahuje kurzovné, ubytování v pensionu Vital v Jizerských horách, stravování a regeneraci.

  Trenér kondičního běhu 2.třídy.

  Kurz je 5ti denní v Jizerských horách (www.penzion-vital.cz) a nabízí rozšíření poznatků a praktických dovedností, novinky v oblasti kondičního běhu. Podmínkou účasti je absolvování základního kurzu trenéra kondičního běhu.

  Cena je 9.900,-Kč a obsahuje kurzovné, ubytování v pensionu Vital v Jizerských horách, stravování a regeneraci.

Termíny školení

Termín Místo Lektoři Kapacita Cena